V e l k o m m e n  t i l 
 

 

  
KOMMENDE HJEMMEKAMPE :

HAARBY STADION 
 
Lørdag   26.09.20 kl. 10.30                    U15 B mod SSV Højfyn 
Onsdag  30.09.20 kl. 18.00                     U14 B mod Tommerup BK
Lørdag  03.10.20  kl. 10.30                     U13 B mod SSV Højfyn
Søndag 04.10.20  kl. 11.00                      Serie 2 mod Posten
Onsdag 07.10.20  kl. 17.45                      U15 B mod Strib IF
Torsdag 08.10.20 kl. 17.45                      U13 B mod Fjordager IF
Søndag  11.10.20 kl. 11.00                      U13 B mod B 1909
Søndag 11.10.20 kl. 14.00                        Serie 4 mod Kerte GF
Søndag 18.10.20 kl. 11.00                       Serie 2 mod KFUM.s BK
Søndag 25.10.20 kl. 14.00                       Serie 4 mod Assens FC
Onsdag 28.10.20 kl. 18.30                       U15 B mod Søndersø BK
 
 
   FLEMLØSE STADION
 
Søndag 27.09.20 kl. 11.00                     U16 Piger mod Vindinge BK
Lørdag  03.10.20 kl. 15.00                     Albaniserien mod S.f.B. 
Søndag 11.10.20 kl. 11.00                      Albaniserien mod Kerteminde BK
Lørdag  17.10.20 kl. 13.30                     U14 B mod Dalum IF
Lørdag  24.10.20 kl. 11.00                     U16 Piger mod Dalum/Næsby
Søndag 25.10.20 kl. 11.00                      Albaniserien mod B 1909
Søndag 01.11.20 kl. 11.00                      U14 B mod BBB/SB
 
 
  EBBERUP STADION
Lørdag   26.09.20  kl. 11.00                U12 A mod S.f.B. 
Søndag  04.10.20  kl. 11.00                 U12 C mod Båring GF
Torsdag 08.10.20 kl. 17.45                 U12 A mod Næsby BK
Søndag  18.10.20  kl.                           U12 C mod Skeby GF
Søndag  25.10.20  kl. 11.00                 U12 A mod KUU
Søndag  01.11.20  kl. 11.00                  U12 C mod Aarup BK

KAMPPROGRAMMER
 
Download DBUs Fodbold-app, hvor du kan finde vores holds programmer.

 
BETALING AF KONTINGENT EFTERÅRET 2020
 
Vi har gjort klar til betaling af kontingent for efterårssæsonen 2020.
Log på med dine brugeroplysninger.
Gå ind i Holdtilmelding
Find det hold, som du spiller på. Ungdomsholdene tilmelder sig hold, der er en årgang ældre end i foråret
Klik på beløbet og følg vejledningen.
Der kan betales med Dankort/Visa-Dankort
Nemt og hurtigt
 Der kan også overføres via MobilePay på 40 62 16 60 med angivelse af navn og hold.
 
 
UNGDOMSAFDELINGENS UDENDØRSTRÆNING
 
 
U16 Piger                  Mandag og onsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Trænere:  Anders Brovn og Charlotte Brøgger
 
U15                            Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Træner: Torben Hansen
 
U14                           Mandag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Træner: Jesper Bjørnskov
 
U13                           Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Træner:  Mads Haugaard og Oliver Storm
 
U12                          Tirsdag og torsdag kl. 16.30 - kl. 18.00          Trænere: Simon Rasmussen, Mads Danielsen, Henrik Søndergaard,
                                  Ebberup    Haarby                                            Alexander Møller
 
U10+U11                 Tirsdag og torsdag kl. 16.30 - kl. 18.00          Trænere: Dan Hansen, Per Jensen og Jens Olsen
                                  Ebberup    Flemløse
 
U7+U8                     Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Træner:  Jeppe Madsen og Mette Bang
 

NYHEDER

EVENTS