V e l k o m m e n   t i l

 
 
 
 
 
UNGDOMSAFDELINGENS UDENDØRSTRÆNING
 
U19 Drenge               Tirsdag og torsdag kl. 18.30 til kl. 20.30 sammen med seniorne.
 
U14 og U15 Piger     Mandag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Trænere:  Anders Brovn, Ann-Christina Hansen  og Charlotte Brøgger
 
U14                            Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Træner: Torben Hansen
 
U13                           Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Træner: Jesper Bjørnskov
 
U11                           Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00         Træner:  Rene Borgstrøm
 
U10 og U11              Tirsdag og torsdag kl. 17. 00 - kl. 18.00          Trænere: Mads Danielsen og Alexander Møller
 
U6, U7 og U8           Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 17.30         Træner:  Jeppe Madsen
 
 
 
 
KOMMENDE HJEMMEKAMPE :

HAARBY STADION 
 
 
Torsdag 10.10.2019 kl. 17.30                                  U12 B mod Fjordager IF
Lørdag  19.10.2019 kl. 10.00                                   U12 B mod B 1909
Lørdag  19.10.2019 kl. 13.00                                   U14 Piger mod Fortuna Svendborg/Tåsinge
Søndag  20.10.2019 kl. 11.00                                   Albaniserien mod SSV Højfyn
Søndag  20.10.2019 kl. 13.30                                   Serie 4 mod FC Broby
Onsdag  23.10.2019 kl. 18.30                                   U19 A mod Tåsinge f.B.  (Kunstgræsbanen i Glamsbjerg)
Fredag   25.10.2019 kl. 17.30                                   U15 Piger mod Marstal IF
Lørdag  26.10.2019 kl. 10.30                                    U14 B mod Strib IF
Lørdag  26.10.2019 kl. 10.30                                    U13 C mod Flemløse BK
Søndag  27.10.2019 kl. 13.00                                    U19 A mod BBB
 
 
   FLEMLØSE STADION
 
  
Lørdag  19.10.2019 kl. 15.00                                  Serie 2 mod Posten
Søndag  03.10.2019 kl. 11.00                                  Serie 2 mod MG & BK
 
 
 
  EBBERUP STADION
 
Søndag  20.10.2019 kl. 14.00                                U15 Piger mod Krarup Espe Fodbold 

KAMPPROGRAMMER
 
Download DBUs Fodbold-app, hvor du kan finde vores holds programmer.

 
BETALING AF KONTINGENT EFTERÅRET 2019
 
Vi har gjort klar til betaling af kontingent for efterårssæsonen 2019.
Log på med dine brugeroplysninger.
Gå ind i Holdtilmelding
Find det hold, som du spiller på. Ungdomsholdene tilmelder sig hold, som er en årgang over det de spillede på i foråret 2019
Klik på beløbet og følg vejledningen.
Der kan betales med Dankort/Visa-Dankort
Nemt og hurtigt
 Der kan også overføres via MobilePay på 40 62 16 60 med angivelse af navn og hold.
 

NYHEDER

EVENTS