V e l k o m m e n  t i l 
 

 

  
KOMMENDE HJEMMEKAMPE :

HAARBY STADION 

 

Onsdag 16.06.2021 kl. 17.30                         Kommende U12 mod Middelfart 

Søndag 20.06.2021 kl. 11.00                         Serie 4 mod Nr. Lyndelse/Søby FC

Søndag 20.06.2021 kl. 14.00                         U14 8M mod TTLF

Søndag 20.06.2021 kl. 14.00                         Albaniserien mod Marstal/Rise 

Fredag 25.06.2021 kl. 18.00                          Albaniserien m.fl.. mod OBs superligahold. 

 

   FLEMLØSE STADION
 


Fredag 18.06.2021 kl. 18.45                        Serie 2 mod Assens FC 

 

 
  EBBERUP STADION



KAMPPROGRAMMER
 
Download DBUs Fodbold-app, hvor du kan finde vores holds programmer.

 
BETALING AF KONTINGENT FORÅRET 2021
 
Vi har gjort klar til betaling af kontingent for forårssæsonen 2021.
Log på med dine brugeroplysninger.
Gå ind i Holdtilmelding
Find det hold, som du spiller på. Ungdomsholdene tilmelder sig det hold, som de spillede på i efteråret.
Klik på beløbet og følg vejledningen.
Der kan betales med Dankort/Visa-Dankort
Nemt og hurtigt
 Der kan også overføres via MobilePay på 40 62 16 60 med angivelse af navn og hold.
 
 
UNGDOMSAFDELINGENS UDENDØRSTRÆNING
 
 
U16 Piger                  Mandag og onsdag kl. 19.00 til kl. 20.30            Trænere:  Anders Brovn og Charlotte Brøgger
                                  Flemløse      Haarby 
U15                            Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00            Træner: Torben Hansen
 
U14                           Mandag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00            Træner: Jesper Bjørnskov
 
U13                       Mandag, tirsdag og torsdag kl. 16.00 til kl. 18.00    Trænere:  Oliver Storm og Jens Olsen
 
U12                          Tirsdag og torsdag kl. 16.30 - kl. 18.00                 Trænere: Simon Rasmussen og Henrik Søndergaard, Emil Filstrup
                                  Ebberup    Haarby                                                                 Thomsen og Christoffer Munk Nielsen
 
U10+U11                 Tirsdag og torsdag kl. 16.30 - kl. 18.00                 Trænere: Dan Hansen, Ole Jakobsen og Per Jensen
                                  Ebberup    Flemløse
 
U7+U8                     Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00               Trænere:  Jeppe Madsen og Mette Bang
 

NYHEDER

EVENTS