V e l k o m m e n  t i l 
 

 

  
KOMMENDE HJEMMEKAMPE :

HAARBY STADION 

 

Lørdag   18.09.2021 kl. 10.30                   U16 Liga 3/4 mod Marienlyst

Søndag 26.09.2021 kl. 10.00                    U14 Liga 5 mod Rudkøbing BK 

 

   FLEMLØSE STADION

Søndag  19.09.2021 kl. 11.00                     Albaniserien mod ØB 

Onsdag 22.09.2021 kl. 18.00                     Kvinde 7M A/B mod Agedrup-Bullerup BK

Lørdag 25.09.2021 kl. 11.00                      U12 A mod Dalum IF 


 

 
  EBBERUP STADION

Tirsdag 28.09.2021 kl. 17.30                   U12 C mod Assens FC 



KAMPPROGRAMMER

 

 
 Download DBUs Fodbold-app, hvor du kan finde vores holds programmer.
 

 

BETALING AF KONTINGENT EFTERÅRET 2021
 
Vi har gjort klar til betaling af kontingent for efterårssæsonen 2021.
Log på med dine brugeroplysninger.
Gå ind i Holdtilmelding
Find det hold, som du spiller på. Ungdomsholdene tilmelder sig det hold, som er 1 år ældre end det de spillede på i foråret.
Klik på beløbet og følg vejledningen.
Der kan betales med Dankort/Visa-Dankort
Nemt og hurtigt
 Der kan også overføres via MobilePay på 40 62 16 60 med angivelse af navn og hold.
 
 
UNGDOMSAFDELINGENS UDENDØRSTRÆNING
 
 
U16 Piger                  Mandag og onsdag kl. 19.00 til kl. 20.30            Trænere:  Charlotte Brøgger
                                  Flemløse      Haarby 
U16                           Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00             Træner: Torben Hansen
 
U15                          Mandag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00            Træner: Jesper Bjørnskov
 
U14                          Tirsdag og torsdag kl. 16.30 til kl. 18.00              Trænere:  Oliver Storm og Jens Olsen
 
U13                         Tirsdag og torsdag kl. 16.30 - kl. 18.00                 Trænere: Emil Filstrup Thomsen
                                  Haarby    Ebberup                                                          
 
U12                         Tirsdag og torsdag kl. 16.30 - kl. 18.00                Trænere: Simon Rasmussen, Henrik Søndergaard, Dan Hansen og
                                 Haarby       Ebberup                                               Per Jensen
 
U4 - U6                    Torsdag kl. 17.00 til kl. 18.00                                Trænere:  Mike Kristensen, Arnel Oucina og Claus
 

NYHEDER

EVENTS